Biblioteka Publiczna

   BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W SOLCU KUJAWSKIM

Centrum Aktywności i Edukacji

ul. 23 Stycznia 9, 86 – 050 Solec Kujawski
tel. 52 387 29 51
e-mail: bpsk[at]poczta[dot]onet[dot]pl
www.facebook.com/BibliotekaPublicznaWSolcuKujawskim

Godziny urzędowania:

 Poniedziałek 11.oo – 18.00

 Wtorek 9.00 – 16.00

 Środa 11.00 – 18.00

 Czwartek 9.00 – 16.00

 Piątek 11.00 – 18.00

Dyrektor w sprawie przyjmowania skarg i wniosków przyjmuje w każdy poniedziałek w godz. od 15.00 do 17.00

 

mgr Iwona Lichocka
Dyrektor

Szczegółowe zadania Biblioteki określa statut Biblioteki.

Budynek, w którym mieści się biblioteka znajduje się w samym środku miasta. Cała 600 metrowa powierzchnia budynku jest bardzo przestronna, a zarazem funkcjonalna. Jedną część budynku zajmuje biblioteka dla dzieci, w której jest wypożyczalnia książek z wolnym dostępem do półek,  najmłodsi czytelnicy mają Kącik Malucha z malutkimi mebelkami. W bibliotece dziecięcej znalazło się też miejsce na fotel bujany i przewijak.

Druga część budynku, jest dwukondygnacyjna, z dwoma osobnymi wejściami (z dwóch różnych ulic). I tu na parterze znajdują się: wypożyczalnia książek dla dorosłych, punkt informacyjny oraz czytelnia.Na parterze mieszczą się też: toalety, pokój socjalny,pokój opracowań oraz winda, gdyż  obiekt  jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Na piętrze znajduje się sala konferencyjno-wystawiennicza, czytelnia komputerowa oraz czytelnia czasopism. W bibliotece dla dorosłych są również dwa miejsca z wygodnymi sofami i fotelami, na których można odpocząć i poczytać. Obiekt jest w pełni monitorowany.

Do zadań Biblioteki należy gromadzenie, opracowywanie i przechowywanie materiałów bibliotecznych, udostępnianie zbiorów na miejscu, wypożyczanie na zewnątrz oraz rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych ogółu społeczeństwa.

W Bibliotece działają: Dyskusyjny Klub Książki, Komputerowy Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Klub Mam.

Biblioteka prowadzi zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków, lekcje biblioteczne, organizuje spotkania autorskie, konkursy czytelnicze oraz wystawy okolicznościowe.

********

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>