- Menu przedmiotowe
- Budżet Obywatelski
- Budżet obywatelski - 2023
Budżet obywatelski
Wcześniejsze informacje znajdują się w "Archiwum BIP" w zakładce "Budżet Obywatelski"
Akty prawne:
- Zarządzenie Nr V/71/23 w sprawie zmiany zarządzenia w sprawie powołania Zespołu ds. Soleckiego Budżetu Obywatelskiego.
- Zarządzenie Nr V/47/23 Burmistrza Solca Kujawskiego w sprawie harmonogramu czynności w sprawie wyboru projektów do realizacji w ramach Soleckiego Budżetu Obywatelskiego w 2024 r. oraz wysokości środków przeznaczonych na solecki Budżet Obywatelski w 2024 roku (zmienione).
- Portal Mapowy
- Ogłoszenie Burmistrza Solca Kujawskiego z dnia 16.08.2023 r. – lista projektów zgłoszonych do Soleckiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Solec Kujawski na 2024 rok przed weryfikacją.
- Ogłoszenie Burmistrza Solca Kujawskiego z dnia 17.08.2023 r. – lista projektów zgłoszonych do Soleckiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Solec Kujawski na 2024 rok przed weryfikacją (korekta).
- Ogłoszenie Burmistrza Solca Kujawskiego z dnia 12.09.2023 r. - wstępna lista projektów dopuszczonych i nie dopuszczonych do głosowania w ramach Soleckiego Budżetu Obywatelskiego Solec Kujawski na 2024 rok.
Ogłoszenie Burmistrza z dnia 12.09.23 r. - wstępna lista projektów.pdf (694,86KB)
DRUKI:
Formularz zgłoszenia projektu: pobierz pdf
Najczęściej zadawane pytania:
1. Na czym polega budżet obywatelski ?
2. Na jakich zasadach odbywa się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców ?
3. Czy można być wykonawcą własnego projektu ?
4. Gdzie mogę uzyskać informacje o własności terenu ?
5. Zgodnie z § 4 oraz §5 Uchwały LXVI/447/23 Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim z dnia 25 kwietnia 2023 roku w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego Gminy Solec Kujawski (dalej Uchwała) jednym z etapów wdrożenia i realizacji SBO jest kampania informacyjno-konsultacyjna. Kampania ta obejmuje m.in. konsultacje projektów przed ich złożeniem w zakresie m.in. możliwości realizacji projektu pod kątem technicznym, skutków realizacji projektu w kolejnych latach, dostępności nieruchomości gminnych. W związku z powyższym proszę o informację, kto i w jakich godzinach przeprowadza takie konsultacje oraz jak można się na nie umówić ?
6. Zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 2 Uchwały projekty winny być realizowane na nieruchomościach lub w obiektach stanowiących własność gminy. We wzorze formularza zgłoszenia projektu w ramach SBO określono, że jednym z załączników do wniosku jest zgoda właściciela nieruchomości, na której ma być realizowany projekt. Proszę o informację, jaką formę ma mieć ta zgoda, czy trzeba o nią formalnie wnioskować pismem skierowanym do organu oraz czy są jakieś dodatkowe kryteria, poza wskazanymi w § 6 Uchwały, które mogą mieć wpływ na brak zgody właściciela nieruchomości/obiektu ?
7. W kontekście zgody właściciela proszę o określenie, czy podmiotem właściwym do wyrażenia zgody na realizację działań w obiekcie jest Gmina Solec Kujawski, czy kierownik jednostki organizacyjnej, zarządzającej/korzystającej z obiektu (np. Biblioteka Publiczna, Soleckie Centrum Kultury, szkoły itd.) ?
14. Czy projekt należy w jakikolwiek sposób owskaźnikować (produkty, rezultaty)?
17. Do kiedy należy składać projekty i w jakiej formie?
18. Na jakiej podstawie koszty szacunkowe są weryfikowane?
19. Ile głosów posiada każdy mieszkaniec?
20. Gdzie można sprawdzić, jakie są szacunkowe koszty inwestycji, które są często realizowane w mieście (np. koszt budowy chodnika).
21. Na czym polega ogólnodostępność projektu zgłaszanego w ramach budżetu obywatelskiego?