Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Realizacja programu opieki nad zwierzętami

Informujemy, że Gmina Solec Kujawski na 2024 r. zawarła umowę z Gabinetem Weterynaryjnym ANIMAL PATROL Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z siedzibą w Kobylarni, ul. Wierzbowa  2, Gmina Nowa Wieś Wielka, w zakresie opieki weterynaryjnej mającej na celu ratowanie lub poprawę zdrowia zwierząt bezdomnych, w tym kotów wolnożyjących, opiekę dotyczącą zwierząt dziko żyjących na terenie Gminy Solec Kujawski oraz całodobową gotowość do podjęcia interwencji.

W zakresie przeprowadzenia kastracji i sterylizacji kotów wolno żyjących z terenu Gminy Solec Kujawski oraz  zakup i wydawanie karmy społecznym opiekunom kotów, Gmina na 2024 r. zawarła umowę z Gabinetem Weterynaryjnym, lek. wet. Krzysztofem Markiewiczem ul.Wiśniowa 49, 86-050 Solec Kujawski. Zabiegi i usługi, o których mowa wyżej wykonywane będą w określonych dniach tj. wtorek w godz. 8-12 i 15-19 oraz w sobotę w godz. 9-12 na podstawie skierowania wydanego w Urzędzie Miejskim Wydział Utrzymania Miasta. Skierowanie wydawane jest na wniosek społecznego opiekuna kotów, właściciela lub osoby, z którą zawarta została umowa adopcyjna.

Numery alarmowe, na które należy zgłaszać wypadki komunikacyjne z udziałem zwierząt dzikich i bezdomnych:

  • Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą w Solcu Kujawskim, ul. Targowa 3, Tel. 52/387 13 96.
  • Gabinet Weterynaryjny ANIMAL PATROL Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z siedzibą w Kobylarni, ul. Wierzbowa 2, Tel. 513 158 780.
  • Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego – zgłoszenia całodobowe Tel. 606 859 637, 606 694 199.

Dokarmianie kotów wolno żyjących realizowane jest całorocznie poprzez wydawanie karmy zarejestrowanym, społecznym opiekunom dla kotów wolno-żyjących.

Powyższe ogłoszenie w formie plików do pobrania:

PDFOgłoszenie weterynarz 2024.pdf (60,27KB)

DOCXOgłoszenie Weterynarz 2024_dostępność.docx (15,91KB)

 

PDFUchwała nr LXXXI56124 Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim z dnia 23 lutego 2024 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Solec Kujawski w 2024 roku.pdf (517,68KB)
 

 


 


Informacje opublikowane przed 01.09.2023 r. znajdują się w zakładce "Archiwum BIP"  - "Ochrona zwierząt"

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego